O RedFestu

Redfest je rockový festival, jehož první ročník se konal 25. srpna 2007 v Novém Jičíně. Druhý ročník proběhl 19. 7. 2008, třetí 13.6.2009, čtvrtý 12. 6. 2010 a pátý pak 2. 7. 2011. Všechny ročníky nabídly posluchačům mnoho zajímavých kapel v pohodové atmosféře v areálu letního kina, které se nachází nedaleko centra města.

Kromě několika místních formací se představily žánrové špičky ethno-doom metalu Silent Stream of Godless Elegy, pop-punkové Rybičky 48, nu-metaloví Crashpoint, crossoveroví Dark Gamballe a HC3, melacholičtí Greedy Invalid a mnoho dalších známých seskupení.

RedFest, který se letos koná pod záštitou agentury ProFiart prospery s.r.o. přinese i v roce 2012 skupiny, které jsou tím nejlepším, co může česká a slovenská hudební scéna na poli rockových žánrů nabídnout. Po pěti letech existence se RedFest přesouvá do 12km vzdáleného Příbora, který pořadatelům festivalu vyšel maximálně vstříc. Našim cílem je vybudovat kvalitní festival, který bude každý rok na novojičinsko přivážet mnoho zajímavých skupin a interpretů.


 

Kontakt: redfest@seznam.cz